جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

حرف و حدیث‌ها پشت سر ماهی قرمز

  دست زدن به ماهی‌های قرمز ممنوع!

  در نگهداری طولانی مدت ماهیان قرمز مثلاً در خانه و کنار سفره‌های هفت سین مقدار آب مورد نیاز هر قطعه ماهی انگشت ‌قد حداقل یک لیتر منظور شود و یک تا دو بار در هفته آب ماهیان را تعویض کنید و از شن و ماسه‌های رنگی و تیز برای تزئین آکواریوم‌ها و تنگ‌های ماهیان استفاده نکنید.

  ماهی قرمز باید با غذاهای کم‌پروتئین و سرشار از کربوهیدرات تغذیه شود و بهتر است که غذا در سطح آب شناور بماند، دو بار در روز باید به ماهیان قرمز غذا داد و غذا‌دهی باید به اندازه‌ای باشد که در مدت یک یا دو دقیقه آن را مصرف کنند، غذادهی بیش از حد موجب انباشته شدن مواد آلی و دفعی و در نتیجه مسمومیت ماهی می‌شود.

  احتمال انتقال بیماری‌های مشترک از ماهیان قرمز به انسان بر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی و خودداری از دست زدن به ماهیان قرمز وجود دارد، لذا بهتر است از دست زدن و تماس مستقیم دست با این ماهی‌ها خودداری شود و در صورت لزوم، پس از تماس، دست‌ها با آب و صابون شسته شود.

  آب مورد استفاده به این منظور باید بهداشتی بوده و در مورد آب‌های شرب شبکه آبرسانی شهری باید یا کلرزدایی شود و یا برای تعادل گازها و خروج کلر قبل از مصرف حداقل به مدت 48 ساعت در ظروفی دهان‌گشاد نگهداری و ذخیره شود.

  لطفاً روي ادامه مطلب كليك نمائيد


  این مطلب تا کنون 23 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 24 اسفند 1391
  منبع
  برچسب ها : قرمز ,ماهیان ,ماهی ,مورد ,ماهیان قرمز ,ماهی قرمز ,
  حرف و حدیث‌ها پشت سر ماهی قرمز

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر